Naujienos

2018.09.20

7 būdai vaikams susidraugauti su vaisiais ir daržovėmis

Daržovės ir vaisiai vaikams duoda daug gėrio: suteikia energijos, vitaminų, skysčių ir skaidulų, saugo nuo ligų. Tačiau, kaip bebūtų gaila, dauguma vaikų nemėgsta jų valgyti. Tėvams sunkumų sukelia ne tik vaiko nenorėjimas, bet ir specialistų spaudimas – šie nuolat kartoja, kad per dieną būtina suvalgyti bent penkis vienetus daržovių ir vaisių.

Tai ką visgi daryti, kad abi pusės būtų laimingos

 

  1. Rodykite pavyzdį. Vaikai mokosi iš rodomo pavyzdžio ir šis principas galioja visur. Visa šeima raskite laiko valgyti kartu. Parodykite, kad patiekalai, paruoštas su daržovėmis – troškiniai, makaronai, salotos – jums labai skanūs ir, greičiausiai, vaikas taip pat norės paragauti.
  2. Kartais kad vaikas bent pabandytų paragauti daržovių, prireikia siūlyti 10 kartų, o kad nuspręstų, jog jam patinka – reikės dar 10 kartų. Mažam vaikui normalu atsisakyti maisto jo net neparagavus, todėl nereikėtų prarasti atkaklumo.
  3. Pagirkite vaiką už kiekvieną suvalgytą kąsnį ir labai tikėtina, kad jis, palepintas pagyromis, pradės mėgti vis labiau. Sakykite: „Esi šaunuolis, kad paragavai brokolio ir moliūgo“. Pagiriant už konkretaus produkto suvalgymą suteiks paskatinimą ir kitą kartą valgyti tas pačias daržoves. Ir jokiais būdais nebauskite, jei nevalgo, kad nesusidarytų negatyvus požiūris į maistą.
  4. Geras būdas paskatinti vaiką valgyti daržoves ir vaisius – įtraukti jį į maisto gamybos procesą. Leiskite jam pasirinkti, iš kokių daržovių gaminsite pietus, nuplauti daržoves ir vaisius, sudėti į puodą ir pan.
  5. Pasiūlykite daržoves ir vaisius užkandžiams vietoj kitų, nesveikų, užkandžių. Po keleto pasiūlymų, kai vaikas išalks, didelė tikimybė, kad pasirinks tai, ką siūlote jūs. Į indelį pripjaustykite morkų, agurkų, paprikos ir palikite šaldytuve. Vyšniniai pomidorai – taip pat geras užkandis. Patiekite šiuos užkandžius su natūraliu jogurtu, sūriu ar pilnagrūdžių miltų duona.
  6. Išbandykite įvairių spalvų, formų, tekstūros ir skonių daržoves bei vaisius. Vaikui tai bus ne tik įdomu, bet ir naudinga – papildysite jo organizmą įvairiomis maisto medžiagomis ir antioksidantais. Galite padaryti paveikslėlius iš turimų daržovių, pvz., veidą: maži pomidorai tiks akims, tarkuotos morkos – plaukams, pupelės – nosiai, o paprikos griežinėlis – lūpoms. Skonis irgi atlieka svarbų vaidmenį. Pakepintos daržovės su šviežiais prieskoniais bus labiau mėgiamos nei paprastai troškintos.
  7. Stenkitės įtraukti daržoves į kuo daugiau gaminamų patiekalų, ypatingai į tuos, kuriuos jūsų vaikas mėgsta valgyti.

Skaitykite daugiau: http://www.sumanimama.lt/augina/7-budai-vaikams-susidraugauti-su-vaisiais-ir-darzovemis/

 

Daugiau naujienų

Obelys daugiabučio balkone: jei pasodinsite šį pavasarį, vaisius galėsite ragauti jau rudenį

Pavasaris – puikus metas sėti daržoves bei vaisius, tačiau, skirtingai nei daugelis galvoja, tai galima daryti ne tik darže, bet ir savo namų balkone. Kraštovaizdžio specialistas ir agronomas Tautvydas...

Specialistė apie įpročių keitimą: valios gali neužtekti – svarbu suprasti emocijas

Sveikų įpročių diegimas vaikams – nelengva užduotis tėvams. Su dar didesniu iššūkiu susiduria kiekvienas, besistengiantis pakeisti jau įsišaknijusius vaikų mitybos įpročius. Pasak...

Patarimai, norintiems mažiau švaistyti maistą: pirmiausia – pasitikrinkite, ką turite savo virtuvės spintelėse

Ne paslaptis, kad daug maisto, kurį įsigijame prekybos centruose, galiausiai, tiesiog išmetame. Priežastys gali būti įvairios – blogai apskaičiuojamas maisto produktų poreikis, prastas maisto planavimas...

Renginių kalendorius

Naudingos nuorodos