Naujienos

2018.09.20

7 būdai vaikams susidraugauti su vaisiais ir daržovėmis

Daržovės ir vaisiai vaikams duoda daug gėrio: suteikia energijos, vitaminų, skysčių ir skaidulų, saugo nuo ligų. Tačiau, kaip bebūtų gaila, dauguma vaikų nemėgsta jų valgyti. Tėvams sunkumų sukelia ne tik vaiko nenorėjimas, bet ir specialistų spaudimas – šie nuolat kartoja, kad per dieną būtina suvalgyti bent penkis vienetus daržovių ir vaisių.

Tai ką visgi daryti, kad abi pusės būtų laimingos

 

  1. Rodykite pavyzdį. Vaikai mokosi iš rodomo pavyzdžio ir šis principas galioja visur. Visa šeima raskite laiko valgyti kartu. Parodykite, kad patiekalai, paruoštas su daržovėmis – troškiniai, makaronai, salotos – jums labai skanūs ir, greičiausiai, vaikas taip pat norės paragauti.
  2. Kartais kad vaikas bent pabandytų paragauti daržovių, prireikia siūlyti 10 kartų, o kad nuspręstų, jog jam patinka – reikės dar 10 kartų. Mažam vaikui normalu atsisakyti maisto jo net neparagavus, todėl nereikėtų prarasti atkaklumo.
  3. Pagirkite vaiką už kiekvieną suvalgytą kąsnį ir labai tikėtina, kad jis, palepintas pagyromis, pradės mėgti vis labiau. Sakykite: „Esi šaunuolis, kad paragavai brokolio ir moliūgo“. Pagiriant už konkretaus produkto suvalgymą suteiks paskatinimą ir kitą kartą valgyti tas pačias daržoves. Ir jokiais būdais nebauskite, jei nevalgo, kad nesusidarytų negatyvus požiūris į maistą.
  4. Geras būdas paskatinti vaiką valgyti daržoves ir vaisius – įtraukti jį į maisto gamybos procesą. Leiskite jam pasirinkti, iš kokių daržovių gaminsite pietus, nuplauti daržoves ir vaisius, sudėti į puodą ir pan.
  5. Pasiūlykite daržoves ir vaisius užkandžiams vietoj kitų, nesveikų, užkandžių. Po keleto pasiūlymų, kai vaikas išalks, didelė tikimybė, kad pasirinks tai, ką siūlote jūs. Į indelį pripjaustykite morkų, agurkų, paprikos ir palikite šaldytuve. Vyšniniai pomidorai – taip pat geras užkandis. Patiekite šiuos užkandžius su natūraliu jogurtu, sūriu ar pilnagrūdžių miltų duona.
  6. Išbandykite įvairių spalvų, formų, tekstūros ir skonių daržoves bei vaisius. Vaikui tai bus ne tik įdomu, bet ir naudinga – papildysite jo organizmą įvairiomis maisto medžiagomis ir antioksidantais. Galite padaryti paveikslėlius iš turimų daržovių, pvz., veidą: maži pomidorai tiks akims, tarkuotos morkos – plaukams, pupelės – nosiai, o paprikos griežinėlis – lūpoms. Skonis irgi atlieka svarbų vaidmenį. Pakepintos daržovės su šviežiais prieskoniais bus labiau mėgiamos nei paprastai troškintos.
  7. Stenkitės įtraukti daržoves į kuo daugiau gaminamų patiekalų, ypatingai į tuos, kuriuos jūsų vaikas mėgsta valgyti.

Skaitykite daugiau: http://www.sumanimama.lt/augina/7-budai-vaikams-susidraugauti-su-vaisiais-ir-darzovemis/

 

Daugiau naujienų

Skanūs ir sveikesni blynai vaikams

Dauguma vaikų labai mėgsta blynus. Vieni tėvai žino vos keletą standartinių blynų receptų, kiti galėtų jais dalintis nesustodami. Deja, dažniausiai mūsų žinomi blynai yra ne pats sveikiausias pasirinkimas, o vaikus...

Ką įdėti į vaikų priešpiečių dėžutes?

Interviu su Vaida Kurpiene minėjome, kad Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija yra pateikusi rekomendacijas, kokį maistą reikėtų dėti į vaikų priešpiečių dėžutes ir kokie maisto produktai yra...

Vaida Kurpienė: Nepamirškime maitintis sveikai

Skubėjimas neretai tampa vienu didžiausių mūsų priešu. Pasibaigus ramiam vasaros laikotarpiui, ruduo atneša daug įtampos. Vaikai pradeda eiti į mokyklą. Kai kurie į ją ateina pirmą kartą. Nauja aplinka...

Renginių kalendorius

Naudingos nuorodos