Naujienos

2024.04.10

Kviečia Lietuvos moksleivius registruotis į nemokamą Įdomiąją pamoką „Auginame čia, Lietuvoje!”

    Lietuvos moksleiviai turi unikalią galimybę nemokamai užsiregistruoti į 45 min. trukmės Įdomiąją pamoką „Auginame čia, Lietuvoje!”, kuri vyks balandžio 10 – 12 d. nuotoliniu būdu. Ši iniciatyva skirta 1 – 4 klasių mokiniams, norintiems ne tik linksmai praleisti laiką prie ekrano, bet ir pagilinti žinias net keliose srityse: sveikos gyvensenos, tvarumo, lietuviškų produktų auginimo bei vartojimo, istorijos, sporto.

   „Įdomiosios pamokos „Auginame čia, Lietuvoje!“ formatas labai įtraukiantis: moksleivius pažinimo takais lydės herojai Benas ir Liepa, kurie ne tik pasakos istorijas, bet ir supažindins su Lietuvoje gerai žinomais žmonėmis, kasdien prisidedančiais prie mūsų šalies gerovės bei tvarių iniciatyvų. Vaikai nuotolinėje vaizdo kelionėje susitiks su gydytojais, istorikais, krepšininkais, sodininkais ir kitais įdomiais žmonėmis. Jie pasidalins savo srities naujovėmis, kasdieniais darbais, įkvepiančiais gyventi tvariau, atsakingiau, labiau rūpinantis savo aplinka ir pačiais savimi“, – registruotis į Įdomiąją pamoką švietimo įstaigas kviečia projekto vadovė Rūta Romeikienė.

   Viena iš įdomiausių būsimos Įdomiosios pamokos istorijų apie ekspediciją „Išsaugokime Baltiją“. Pokyčių lyderis Giedrius Bučas papasakos apie būsimą 9 mėnesių trukmės žygį pėsčiomis 8 šalių teritorijomis. Kartu su kitais žygeiviais vyras įveiks 6000 kilometrų. „Šiuo projektu siekiame atkreipti žmonių dėmesį į Baltijos jūros problemas, jos užterštumą, taip pat rengsime masines paplūdimių tvarkymo akcijas“, – dalinasi G. Bučas.

  Herojai Benas ir Liepa taip pat susitiks su istorike Kristina Petrauske, kuri papasakos, ką valgė, gėrė ir augino senovės lietuviai. Turėsime progą kartu su jais apsilankyti Lietuvos karaliaus Mindaugo valgymo erdvėje ir pasigilinti į tuometinius maitinimosi papročius – kai kurie išliko ir iki mūsų dienų. „Vaikams tikriausiai bus įdomu tai, kad senovės lietuviai valgė grūdus, mėsą, bet beveik jokių daržovių. Išlikęs pasakojimas apie tai, kad lietuviai juokėsi iš vokiečių ordino karių, graužiančių kopūstą“, – pasakoja K. Petrauskė.

   Gerai ir sočiai pavalgius, ne valia pamiršti ir dantų higienos, tad Įdomiosios pamokos klausytojai iš gydytojos odontologės Birutės Janauskienės lūpų išgirs, kad norint turėti sveikus dantis, neužtenka tik juos valyti. „Labai svarbu ir tinkamai valgyti, gerti daug vandens, o suvalgius dantis apveliančio skysto ir saldaus maisto sukrimsti ką nors kieto, pavyzdžiui, morkos gabaliuką ar kietojo sūrio, kuriuos reiktų labai gerai sukramtyti“, – sveikų dantų paslaptimis dalinasi gydytoja odontologė B. Janauskienė.

   Sodininkė Kristina Cvilikienė patars, kaip auginti svogūnus ir česnakus namuose, kaip pasirūpinti dirvožemiu, kad jis duotų kuo geresnį derlių bei atsakys, kodėl svarbu valgyti Lietuvoje užaugintus produktus.
   Na, o dar vienas Įdomiosios pamokos susitikimas – su krepšininku Mantu Kalniečiu, kuris pasidalins ne tik įkvepiančia savo, kaip sportininko, istorija, bet ir primins, kaip svarbu atsakingai sportuoti, atsižvelgiant į savo fizines galimybes bei aplinkybes.


  Registruotis į Įdomiąją pamoką galite paspaudę šią nuorodą: https://maistataupyk.lt/lapai/registracija_idomioji_pamoka

Daugiau naujienų

NACIONALINĖ MAISTO KOKYBĖS SISTEMA (NKP)

NKP – tai Lietuvoje pagaminti produktai, atitinkantys aukštesnius nei įprasta reikalavimus kokybės, gyvūnų ir augalų sveikatos, gyvūnų gerovės ar aplinkosaugos srityse. Plačiau: Nacionalinė...

Registracija jau prasidėjo!

 Sužinokite apie tvarumą, maisto tausojimą, ekologinius bei nacionalinės kokybės maisto produktus, sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. Registracija į Įdomiąją pamoką ir Viktoriną „Auginame čia,...

Spręsk ir laimėk

Kviečiame dalyvauti konkursuose-žaidimuose „Spręsk ir laimėk“ Facebook platformoje https://www.facebook.com/pienasvaisiai. Šių metų šūkis - „Auginame čia, Lietuvoje!”. Nugalėtojų...