Naujienos

2023.11.29

Sveikatai palanki mityba: vaikų sveikatos raktas

Vaikų mityba yra ypatingai svarbi, nes ji formuoja sveikų įpročių pagrindą visam gyvenimui. Naujausi tyrimai rodo, kad tinkama mityba vaikystėje gali turėti ilgalaikį teigiamą poveikį sveikatai. Vaikams svarbu gauti pakankamai vitaminų, mineralinių medžiagų ir skaidulinių medžiagų, kurių yra daug daržovėse, vaisiuose ir pilnaverčiuose grūdiniuose produktuose.

Tačiau daugumos vaikų mityba neatitinka sveikos mitybos principų. Riebalų perteklius, per mažas daržovių ir vaisių kiekis bei per didelis cukraus vartojimas yra dažnos problemos. Vaikų mažas fizinis aktyvumas taip pat yra didelis iššūkis. Be to, pastaraisiais dešimtmečiais didėja vaikų nutukimo problema, kuri lemia ne tik įvairias lėtines ligas, bet ir psichologines problemas.

Todėl būtina mokyti vaikus apie tinkamą mitybą, skatinti juos valgyti įvairius ir naudingus maisto produktus. Remiantis sveikos ir tvarios mitybos rekomendacijomis, galima sukurti tinkamą mitybos planą, kuris suteiks vaikams reikiamų maistinių medžiagų, skatins optimalų vystymąsi ir ugdys sveikus įpročius.

Kviečiame susipažinti su Sveikos ir tvarios mitybos rekomendacijomis

https://bit.ly/3G9j9dm

Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programa taip pat prisideda prie sveikos mitybos įgūdžių formavimo ir puoselėjimo ankstyvame amžiuje.

Šiuo metu ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams bei pradinių klasių mokiniams nemokamai dalijamas ekologiškas pienas ir jo produktai  (jogurtas, švieži ir ilgai brandinti  kietieji sūriai) bei ekologiškos (EKO) ir nacionalinės kokybės (NKP) daržovės bei vaisiai (obuoliai, morkos, kriaušės ir  sultys).

Daugiau naujienų

Spręsk ir laimėk

Kviečiame dalyvauti konkursuose-žaidimuose „Spręsk ir laimėk“ Facebook platformoje https://www.facebook.com/pienasvaisiai. Šių metų šūkis - „Auginame čia, Lietuvoje!”. Nugalėtojų...

Sveika ir pilnavertė vaikų mityba Panevėžio r. Krekenavos lopšelyje-darželyje „Sigutė“

           Panevėžio r. Krekenavos lopšelis-darželis „Sigutė“ dalyvauja Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose...

Įdomioji pamoka grįžta!

Šiemet 1 - 4 klasių moksleivius pakviesime, kartu su Super Herojais, dalyvauti Įdomiojoje pamokoje “AUGINAME ČIA, LIETUVOJE!”, kuri vyks nuotoliniu būdu kovo 27 - 29 d. ir balandžio 10 - 12 d....