Naujienos

2022.07.18

Vaikų įprotį sveikai maitintis ugdo "Linksmas virtuvės sodas-daržas"

Mes, Kauno lopšelio – darželio ,,Vėrinėlis" bendruomenė, dalyvaujame ,,Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo ugdymo įstaigose programoje". Ši programa skatina vykdyti veiklas padedančias suprasti, kad svarbu valgyti ne tik skaniai, bet ir sveikai.

Tinkamas kasdienių vaisių ir daržovių porcijų suvartojimas padeda vaikams augti sveikiems. Taip pat pakankamo vaisių ir daržovių kiekio per dieną suvartojimas suteikia būtiniausių maistinių medžiagų, padeda jaustis gerai ir įveikti besikeičiančių sezonų iššūkius. Ugdant vaikus būtina jiems paaiškinti apie tinkamą mitybą. Tėvams turėtų būti svarbu ugdyti ne tik protinius vaikų gebėjimus, bet ir pasirūpinti, kad jie tinkamai vystytųsi ir augtų sveiki. Vaisiai ir daržovės tam turi didelę įtaką.  ,,Bent po vieną obuoliuką per dieną suvalgyti tikrai reikia“ – sako ,,Kačiukų“ grupės vaikai.

Linksmas virtuvės sodas - daržas

Vaikai žino, kad vaisių, daržovių gali užsiauginti patys. Juk pačių užaugintos daržovės yra pačios skaniausios ir sveikiausios. ,,Peledžiukų“ grupės vaikai, laistydami augalus, stebėdami, tyrinėdami jų dygimą ir augimą, pastebėjo, kad augalai sudygsta ir auga skirtingai. Augdami linksta į šviesos pusę, nepalaisčius vysta. Taip pat vaikams buvo įdomu sužinoti, iš kur atkeliavo pomidorų sėklos? Sužinojo, kad kilmė – Pietų Amerika. Vaikų nuomone, auginti daržoves sunkus ir purvinas darbas, bet malonus. Atšilus orui sodinukus persodinome į darželio šiltnamį. Vaikai kartu su auklėtojomis rūpinosi augalais, laistė, ravėjo nuo piktžolių. 

Šefo virtuvė

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras inicijuoja susitikimus su virtuvės šefais. „Pelėdžiukų“ grupėje viešėjo restorano ,,SALA“ šefė Jolanta. Ji visiems vaikams pasiūlė tapti ,,šefais“ -  uždėjo baltas kepurėles ir kartu gamino daržovių salotas .Mažieji "šefai" pjaustė daržoves, gardino salotas aliejumi ir sėklomis, skanavo vaisių kokteilį, gaminosi sveikuoliškus ir kūrybiškus desertus, vėliau ragavo  pagamintą maistą ir vertino skonį. Užsiėmimo metu vaikai atliko praktines užduotis, kurių metu įtvirtino žinias, kad valgant ir užkandžiaujant reikėtų rinktis kuo daugiau vaisių ir daržovių, nes tai suteikia maistingų medžiagų ir padeda suformuoti sveikos mitybos įpročius.

Apibendrinant galima teigti, kad penkios vaisių ir daržovių porcijos  – sveikos gyvensenos dalis. Tėvai turėtų padėti vaikams ugdyti įprotį kasdien valgyti vaisius ir daržoves. Jei vaikai pirmą kartą jų atsisako – būkite kantrūs ir kartu su vaikais atraskite naujus vaisių ir daržovių skonius, kurių kiekvienas turi skirtingas savybes.  Padėkite vaikams ieškoti produktų, kurie yra vertingi jų sveikatai ir gerai savijautai.

 

Parengė:

Kauno lopšelio – darželio ,,Vėrinėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Simanauskienė.

Veiklas inicijavo mokytojos: Rūta Aleknavičiūtė, Stanislava Lukienė.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos specialistė Kotryna Mickūnaitė.

 

 

Daugiau naujienų

Vaikų nutukimas - XXI amžiaus rykštė

Vaikų nutukimas yra vienas rimčiausių XXI amžiaus visuomenės sveikatos iššūkių.Nustatyta, kad vienas iš penkių vaikų Europoje turi antsvorio. Mokslininkų apskaičiuota, kad daugiau negu 60 proc....

„Gyvenk sveikai, rūšiuok, saikingai vartok" – žalioji pamoka, skirta mažųjų ekologiniam sąmoningumui ugdyti

Vilniaus lopšelis-darželis „Rūta“, jau ne vienerius metus aktyviai dalyvauja „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo ugdymo įstaigose“ programoje. Darželyje...

Mokėjimo prašymo teikimas RRPAIS terminalu

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (toliau – Agentūra) tęsia Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos (toliau – Programa)...