Naujienos

2019.06.19

Nedidelės auklėtojos gudrybės, kuriomis galite pasinaudoti ir jūs

Kauno Rokučio vaikų lopšelio-darželio auklėtoja Lina Milienė – savo darbui atsidavusi specialistė, šiuo metu mokyklai ruošianti 23 ikimokyklinukus. Ji rūpinasi ne tik vaikučių lavinimu, bet ir prižiūri, kad jie visuomet būtų sočiai ir sveikai pavalgę. Moteris sako, kad pagal Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose projektą gaunami vaisiai ir pieno produktai suteikia nepamatuojamos vertės: „Ir sveika, ir vaikai mielai valgo.“

Pienas ir vaisiai priešpiečiams

Auklėtoja pasakoja, kad darželyje kasdien priešpiečiams vaikams tiekiami kokie nors sveiki produktai: pienas, jogurtas, varškė arba pieno lazdelės bei vaisiai.

„Labai gerai, kad turime tokią galimybę, nes ne visi vaikai ateina pavalgę pusryčius. Kiti, būna, nekaltai pameluoja, kad jau yra pavalgę. Dar kitų racionas namuose – ribotas, vyrauja vis tie patys produktai. Tad labai vertinu tai, kad darželyje vaikams galime suteikti galimybę praturtinti racioną, su šiais produktais jie gauna reikiamų maistinių medžiagų, vitaminų“, - sako auklėtoja.

Ji priduria, kad pavalgę priešpiečius visi kartu traukia į lauką: „Pasistiprinę vaikai turi daugiau energijos dūkti, tad einame pasivaikščioti, sportuoti, pavažinėti paspirtukais, pamėtyti į „krepšį“. Juk reikia kaip nors tą energiją išnaudoti“, – šypsosi L. Milienė.

Vaisiai ar pienas?

Kadangi vaikams tiekiami ir vaisiai, ir pienas bei jo produktai, smalsu sužinoti, kas vaikams patinka labiau.

„Mūsų vaikai valgūs, mėgsta ir pieną, ir vaisius. Pieną geriame ir vieną, ir prie košės, ir prie duonos su medumi. Tiesa, kartais duodame pasirinkti, ar pieną, ar kefyrą norėtų gerti, tai kefyro paprašo vos keli vaikai. Lygiai taip pat vaikai mielai valgo ir vaisius, kurių visuomet turime pilną indą. Juos tiekiame priešpiečiams ir paskui dar kartą, prieš dienos pabaigą“, – sako L. Milienė.

Viena iš L. Milienės auklėtinių Eleonora sako, kad jos mėgstamiausias lietuviškas vaisius – obuolys. Jos draugė Sofija, nors ir maistui išranki, tačiau yra tikra pieno gerbėja. Paklausta, koks pieno produktas jai patinka labiausiai, jau turi paruošusi atsakymą – sūrio lazdelės.

„Jas labai smagu valgyti. Kai plėšau gabaliukais, mano mažasis brolis labai juokiasi“, – savo pasirinkimą aiškina pašnekovė.

Nedidelė gudrybė

Auklėtoja sako, kad jos grupės vaikai apetitu nesiskundžia, o ir itin nemėgstamų patiekalų neturi: „Ir košę, ir kitus patiekalus mielai valgo.“ Tiesa, ji priduria, kad tam, jog vaikai valgytų daugiau vaisių, teko pasitelkti nedidelę gudrybę.

Moteris pasakoja, kad mažiesiems davus visą vaisių, dažniausiai jie jo nesuvalgo. „Būdavo apvalgo, kiek patogu, ir numeta. Taip kone pusė vaisiaus likdavo nesuvalgyta. Tad ėmėmės nedidelės gudrybės – obuolius ir kriaušes perpjauname per pusę, išimame sėklytes, ir supjaustome ketvirčiais. Taip paruoštus vaisius vaikai mielai kremta. Tiesa, išrankesniems net ir odelę nulupame“, – pasakoja L. Milienė.

Pieno koktelių šventės

Kalbant apie kitas gudrybes, skatinančias vaikus valgyti sveikai, auklėtoja pamini ir idėją gaminti pieno kokteilius.

„Produktas – tas pats pienas, bet patiekus jį kaip kokteilį, jis vaikams atrodo tarsi naujas gėrimas. Pavasarį grupėje surengėme pieno koktelių šventę: panaudojome gautą pieną, vaisius, papildomai vaisių atsinešė ir patys vaikai. Labai smagiai praleidome laiką ir vaikams tai paliko didžiulį įspūdį. Panašias šventes surengė ir kitos darželio grupės,“ – sako L. Milienė.

Daugiau naujienų

"Auk sveikas, vaike"

Norime pasidalinti su Jumis nuorodomis į vaikams skirtas mokomąsias knygas "Auk sveikas, vaike". Leidinius parengė UAB "Šviesa". Ši Europos Sąjungos mokykloms skirta programa įgyvendinta teikiant Europos...

Moksleivių nuotykiai „Kokybiško maisto šventėje Sveikatos karalystėje“

Rugsėjo 26 d. Vilniuje, Vingio parke, praūžė Žemės ūkio ministerijos kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuotas renginys vaikams „Kokybiško maisto šventė Sveikatos...

Skaniai, sveikai ir linksmai!

Braškės, avietės, vyšnios, šilauogės, mangai, arbūzai, ananasai, apelsinai, obuoliai, kiviai... Gausybė pačių skaniausių uogų ir vaisių. Skamba kaip dosni vitaminų puota. Tokiomis gėrybėmis...

Renginių kalendorius

Naudingos nuorodos