Naujienos

2019.06.18

Obuolys ir Morka – prieš Guminuką

Kas skanu ir sveika? Vaisiai, daržovės ir pienas! – greičiausiai atsakytų Nemenčinės Gedimino gimnazijos pradinių klasių mokiniai, kurie birželio 5 d. dalyvavo šventėje, skirtoje kuo daugiau sužinoti apie sveiką maitinimąsi. Nuotaikingi personažai Obuolys, Morka ir Guminukas, žaisdami su vaikais, sportuodami, kartu gamindami pieno ir vaisių kokteilius šventėje aiškinosi, ką ir kaip reikia valgyti, kaip judėti, kad būtum sveikas ir stiprus.

Nemenčinės Gedimino gimnazijoje apsilankiusi bendrovės ,,Muzikos servisas" animatorių komanda surengė sveiko maisto, judesio bei šiltų emocijų fiestą šauniausiems gimnazijos pradinių klasių mokiniams. Treneris ir sveikos gyvensenos mokytojas Ignas Bakėjus pradinukus supažindino su Morka, kuri aktyvi, linksma, žvali ir sportiška, su Obuoliu - ramiu, susikaupusiu, išmintingu bei su Guminuku – padauža, gundžiusiu vaikus paragauti nesveiko maisto.

Kartu su šventės herojais vaikai linksmai mankštinosi, išmoko pagaminti skanų ir sveiką kokteilį, sveikuoliškas salotas, o įgytas žinias patikrino viktorinoje. Vaikai nepraleido progos pavaišinti sveikuoliškomis salotomis ir kokteiliais Guminuko, o I. Bakėjus pasakojo, kad Guminukui tikrai praverstų vartoti mažiau cukraus, kitaip neišsaugos gražios figūros, negalės pasidžiaugti sveikata ir energija, kurios labai reikia įvairiems žaidimams. Apie 70 mokinių paskutinėmis mokslo metų dienomis džiaugėsi galimybe netradiciškai praleisti valandą, dūko ir šoko kartu su Morka bei Obuoliu bei noriai į savo ratą įtraukė ir Guminuką, kurį taip pat žadėjo prikalbinti sveikai maitintis.

Nemenčinės Gedimino gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurga Stankevičienė džiaugėsi galimybe vaikams dar kartą žaismingai priminti, kokia svarbi yra sveika mityba, kokios maisto medžiagos reikalingos kūnui. Anot jos, vaikams ypatingai svarbu įdomiai pateikti reikalingą informaciją, tuomet ji tikrai gerai įsimenama. Be to, vaikai savo žiniomis dažniausiai pasidalija ir namuose, todėl tokių renginių nauda visai mokyklos bendruomenei ir mokinių šeimoms yra neabejotina.

Ši šventė – viena iš kelių, vykstančių įvairiuose Lietuvos miestuose. Šiais renginiais siekiama atkreipti dėmesį į vaikų mitybą, taip pat populiariai pristatyti sveikos gyvensenos idėjas. Tai papildo programą, pagal kurią ikimokyklinėse įstaigose bei mokyklose vaikai vaišinami vaisiais ir pienu bei jo produktais. Taip siekiama suformuoti gerus įpročius, kad vaikai augtų sveikesni.

Daugiau akimirkų iš renginio galite rasti mūsų galerijoje!

Daugiau naujienų

"Auk sveikas, vaike"

Norime pasidalinti su Jumis nuorodomis į vaikams skirtas mokomąsias knygas "Auk sveikas, vaike". Leidinius parengė UAB "Šviesa". Ši Europos Sąjungos mokykloms skirta programa įgyvendinta teikiant Europos...

Moksleivių nuotykiai „Kokybiško maisto šventėje Sveikatos karalystėje“

Rugsėjo 26 d. Vilniuje, Vingio parke, praūžė Žemės ūkio ministerijos kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuotas renginys vaikams „Kokybiško maisto šventė Sveikatos...

Skaniai, sveikai ir linksmai!

Braškės, avietės, vyšnios, šilauogės, mangai, arbūzai, ananasai, apelsinai, obuoliai, kiviai... Gausybė pačių skaniausių uogų ir vaisių. Skamba kaip dosni vitaminų puota. Tokiomis gėrybėmis...

Renginių kalendorius

Naudingos nuorodos