Naujienos

2020.09.01

SU RUGSĖJO PIRMĄJA!

Būkite sveiki kartu su „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programa! Kviečiame rūpintis savo bei artimųjų sveikata, tausokite mūsų visų aplinką!

Sėkmingų naujų mokslo metų!

Mokiniams vėl sugrįžus į mokyklas, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija tęsia Europos Sąjungos mokykloms skirtą „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programą, kuriai įgyvendinti teikiama Europos Sąjungos finansinė parama.

Jau nuo rugsėjo Programoje dalyvaujantys tiekėjai pradės darželiams bei pradinių klasių moksleiviams vežti pieno gaminius: geriamą pieną, kefyrą, geriamą jogurtą, šviežius ir brandintus puskiečius bei kietuosius ilgai brandintus sūrius. Bus tiekiami tik ekologiški produktai.

Mokslo metams įsibėgėjus, mažiesiems bus vežami vaisiai ir daržovės: morkos, obuoliai, kriaušės bei obuolių, kriaušių, morkų, serbentų, braškių, aviečių, aronijų sultys ar jų mišiniai. Bus tiekiami tik ekologiški arba Nacionalinės kokybės produktai.

Lietuva prie pieno programos, vykdomos Europos Sąjungos valstybėse, prisijungė nuo 2004 metų, o prie vaisių ir daržovių – nuo 2009 metų. Pagrindiniai programos siekiai - pagerinti vaikų ir moksleivių mitybą, ugdyti pieno produktų vartojimo įpročius, paskatinti vaikus vertinti vaisius ir daržoves, vartoti jų daugiau ir ateityje, supažindinti moksleivius su lietuviškų žemės ūkio produktų nauda bei kilme, ekologijos svarba, maisto švaistymo problema.

Daugiau naujienų

Septyni tūkstančiai sodinukų - vaikams puoselėti sodus

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su LR žemės ūkio ministerija šalies ugdymo įstaigas kviečia susikurti savo sodą. Nuo rugsėjo 25 d. iki lapkričio 1 d. planuojama aplankyti per 1000 ugdymo...

Trečiokai sėmėsi žinių apie Lietuvoje auginamas daržoves

Kelmės "Aukuro" pagrindinės mokyklos antrokėliai pavasarį dalyvavo respublikiniame "Kaip ant mūsų stalo atkeliauja...?" konkurse ir laimėjo pirmąją vietą pradinių klasių kategorijoje!Projekto metu vaikai susipažino...

Pirmieji apdovanojimai, padėkos ir sveikinimai!

Mūsų žaismingas Obuoliukas ir žavioji Morkytė lankosi pas visus visus vaikučius, kurie dalyvavo 2019 - 2020 mokslo metais organizuotame konkurse "Kaip ant mūsų stalo atkeliauja..."Sulaukėme dalyvių iš visos...

Renginių kalendorius

Naudingos nuorodos