Naujienos

2019.06.04

Vaisiai ir pienas – geresnei savijautai ir sveikatai

Tam, kad būtume sveikesni ir stipresni, neužtenka vien galvoti, ką valgai. Labai svarbu nuo pat vaikystės suformuoti teisingus maitinimosi įpročius, valgyti sveikus užkandžius ir tokius maisto produktus, kurie suteikia mūsų kūnams reikalingų medžiagų. Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programa būtent ir skirta tam, kad vaikai priprastų prie sveikatai naudingų maisto produktų ir sužinotų apie jų teikiamą naudą.

Mėgstamiausias - pienas

Mokyklose ir darželiuose programa vyksta jau ne vienerius metus, todėl darželinukų ir mokinių tėvai jau turėjo galimybę susipažinti su programos teikiamomis galimybėmis. Pasiteiravę išgirdome, kad įvairiuose Lietuvos regionuose vaikų tėvai žino šią programą ir palankiai ją vertina.

Dviejų Vilniaus Jeruzalės progimnazijos moksleivių mama Rita Šulgė sako, kad jos vaikai noriai valgo tiek pieno produktus, tiek vaisius ar daržoves. Iš pieno produktų jų namuose labiausiai mėgstamas pienas, tad dukros tikrai išnaudoja galimybę jo paskanauti ir mokykloje. Kiekvienas iš vaikų turi savo mėgiamus produktus, pavyzdžiui, kietąjį sūrį labiausiai mėgsta jaunesnioji pradinukių sesuo, bet kiekvienas iš vaikų tikrai atranda savo mėgiamą produktą.

Antrokės ir trečiokės mama džiaugėsi, jog mokykloje vaikams sudaroma galimybė suvalgyti sveikus ir naudingus priešpiečius.

„Nusinešti pieno ar jogurto į mokyklą nebūtų labai patogu, tad smagu, kad yra tokia galimybė pieno produktų ar vaisių gauti priešpiečiams mokykloje“, - pasakoja moksleivių mama.

Ji sako, jog mokykloje vaikams dalijamus obuolius ar obuolių sultis dukros tikrai labai mėgsta, tad noriai jais vaišinasi.

„Tokios galimybės tikrai prisideda prie geresnių mitybos įpročių formavimo, nors pagrindinį darbą atlieka tėvai namuose, rodydami pavyzdį ir aiškindami apie sveiko maisto naudą. Bet smagu, kad tėvai, dirbdami šį nelengvą darbą, sulaukia pagalbos“, - sako Rita.

Reikia paraginti

Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos mokinio mama Indrė Šemetienė džiaugiasi, kad jos sūnus mokykloje neatsisako jogurto, pieno ar sūrio lazdelių.

„Namuose geriame daug pieno, tad vaikai tikrai įpratę valgyti ar gerti pieno produktus“, - pasakoja Indrė. Anot jos, daug priklauso nuo vaikų įpročių, kuriuos jie atsineša iš namų, tačiau jaunesnių klasių mokinius kartais dar reikia paraginti, jiems priminti apie esamas galimybes bei poveikį mūsų organizmams.

„Kadangi mano darbas susijęs su sveika mityba, galiu pasakyti, kad pieno produktai ir vaisiai ar daržovės vaikams labai reikalingi. Ir jei kartais tėvai ne visada turi galimybę parūpinti vaikams sveikų užkandžių, tai programa mokyklose tikrai prie to prisideda“, - tikina Indrė.

Geri įpročiai

Lazdijų mokyklą - darželį „Kregždutė“ lankančių mergaičių mama Žaneta Stravinskaitė – Burbulevičienė sako, jog vaikams renkantis maisto kartais, dar pritrūksta sąmoningumo ir teikiamų galimybių vertinimo, tačiau padedant mokytojams bei tėvams pieno produktai ir vaisiai gali tapti geru įpročiu.

„Didelių tikslų pasiekiama palaipsniui, todėl manau, kad tikrai verta vaikams aiškinti, kas yra sveikas maistas, kokie yra teisingi mitybos principai. Nuo to, ką valgome, priklauso mūsų sveikata ir savijauta, o man tikrai rūpi, kad mano vaikai augtų sveiki ir stiprūs“, - pakalbinta sako Žaneta.

Daugiau naujienų

Europos Sąjungoje atpažįstamos nuorodos užtikrina maisto produktų kokybę – apsisaugoma nuo bet kokio gyventojų klaidinimo

Kaip kelio ženklai mums nurodo, kaip ir kur važiuoti, taip įvairūs ženklinimai leidžia teisingiau pasirinkti produktus. Prekybos centrų lentynose jų galima rasti įvairių – pavyzdžiui, ekologiškas ar...

Dar daugiau medelių ugdymo įstaigoms!

Aplankėme dar daugiau Lietuvos pradinio bei ikimokyklinio ugdymo įstaigų, kurių kiemuose pasodinome kriaušių bei obuolių sodinukus.Tikimės, kad vaikučiai rūpinsis medeliais ir neužilgo galės skanauti...

Vaikai jau sodina savo sodus

Vaikų ugdymo įstaigos, dalyvaujančios Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje, kuriai įgyvendinti teikiama Europos Sąjungos finansinė parama, šiais mokslo metais kviečiamos...