Naujienos

2019.10.11

„Aktyviai, draugiškai, sveikai 2019“

Džiugu, kad vos tik prasidėjus naujiems mokslo metams mažieji moksleiviai ne tik kremta sudėtingus matematikos, pasaulio pažinimo, lietuvių ar anglų kalbos mokslus, bet mokytojų paskatinti stengiasi pažinti save, savo organizmą ir kūrybiškai mokosi saugoti savo bei savo draugų sveikatą.

Šalčininkų r. Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos bendruomenė, dalyvaujanti „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimas vaikų ugdymo įstaigose“ programoje, jau ankstyvą rudenį pradėjo vykdyti iniciatyvą „Aktyviai, draugiškai, sveikai 2019“. Šios programos renginių ciklo metu pradinių klasių moksleiviai buvo supažindinti su jiems vertingais ir jų sveikatą saugančiais produktais. Vaikai skatinami būti aktyviais, sportuoti ir visus darbus nuveikti drauge – komandoje. Tai iš tiesų naudingos žinios prieš lietingą ir šaltą vėlyvą rudenį, kuomet neatsargius tiek vaikus, tiek suaugusiuosius užpuola peršalimo ligos.

Todėl iniciatyvos metu moksleiviai kruopščiai ruošė išsamius plakatus apie vaisių bei daržovių naudą žmogaus sveikatai. Kiekviena grupė plakatus pristatė savo bendraklasiams, pasidalindama sukauptomis žiniomis. Renginių metu buvo integruojamos skirtingose pamokose vaikų įgytos žinios ir gebėjimai: pasaulio pažinimas, dailė, muzika, technologijos. Mažieji turėjo galimybę pažaisti keletą interaktyvių žaidimų, tokių kaip „Sudėliok žodį“, kurių metu gilino savo jau turimas žinias. Vėliau buvo organizuojama „Rudens gėrybės“ paroda ir pristatomas „Vaisių ir daržovių šokis“ gimnazijos bendruomenei.

Dar vienas iš smagių ir draugiško darbo grupėje pareikalavusių užsiėmimų – „Mėgstame valgyti vaisius“. Mokiniai patys gamino salotas ir užkandžius iš vaisių bei daržovių. Jie dalinosi savo receptais, pasiūlymais bei pasinėrė į kulinarinius eksperimentus.

Su Šalčininkų r. Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos pradinių klasių mokinių renginių akimirkomis galite susipažinti mūsų nuotraukų galerijoje arba Facebook paskyroje.

Daugiau naujienų

Knygos „Gerai daryk – maistą taupyk“ jau čia!

Ne vienerius metus visos „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje“ (toliau – Programa) dalyvaujančios ugdymo įstaigos buvo kviečiamos ugdyti pradinių klasių...

Kartu kurkime mokyklas be maisto atliekų

Švaistomas ar kitais būdais prarandamas maistas yra milžiniška pasaulinė problema, t. y. trečdalis visų pasaulyje pagaminamų maisto produktų nėra panaudojamas pagal paskirtį, o tai reiškia, kad...

Ką pasėsi – tą ir valgysi: darželiai, kurių auklėtiniai daržoves, vaisius ir prieskonius užsiaugina patys

Jau ne vienerius metus nemaža dalis ugdymo įstaigų – darželių ir mokyklų – savo auklėtinius maitina ekologiška, vietine produkcija. Vaikai valgo sveikai užaugintą maistą, o ugdymo įstaigų...