Naujienos

2019.12.05

„Augu sveikas ir stiprus“

Panevėžio lopšelis – darželis „Pušynėlis“ jau ne vienerius metus dalyvauja „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programoje. Malonu, kad darželio auklėtoja metodininkė Jurgita Pociuvienė, logopedė Vilma Railaitė ir specialioji pedagogė Agnė Visockienė nusprendė pasidalinti savo patirtimi kaip sudominti ne tik vaikus, bet ir įtraukti jų tėvelius į vaikų ugdymo procesą. Juk svarbu, kad ne tik mokytojai supažindintų mažuosius darželinukus su vaisių, daržovių bei pieno nauda, bet ir tėvai savo geru pavyzdžiu padėtų vaikams išmokti atskirti žalingus produktus patraukliose etiketėse ir gal kiek paprasčiau įpakuotus, mažiau reklamuojamus, bet sveikatai labai naudingus ir svarbius, natūralius vitaminų šaltinius.

Kaip pasakoja darželio pedagogės, kiekvienų mokslo metų rudenį ugdymo įstaigoje organizuojami renginiai, kurių metu vaikai supažindinami su vaisių ir daržovių nauda bei mokosi iš jų pagaminti sveikus, vertingus patiekalus. Štai pavyzdžiui, rugsėjo mėnesį darželinukai dalyvavo Panevėžio Gamtos mokyklos šventėje „Rudens kraitelė“. Iš atsineštų morkų, burokėlių, bulvių, moliūgų, kopūstų, pomidorų, agurkų, obuolių ir įvairių uogų vaikai sudėliojo pievoje paveikslą – kompoziciją „Kirmėlytė“.

Auklėtoja Jurgita Pociuvienė, logopedė Vilma Railaitė, specialioji pedagogė Agnė Visockienė pamini, kad vienas didžiausių ir smagiausių renginių šiais mokslo metais buvo – „Augu sveikas ir stiprus“. Į šią šventę „Smalsučių“ grupės ugdytiniai pakvietė lopšelio-darželio vaikus, tėvelius, senelius - visą darželio bendruomenę. Renginio dalyviams „Smalsučiai“, pasigaminę sau dailias karūnas, atliko linksmą spektaklį „Vitaminai“ ir susirinkusiems svečiams pristatė savo mėgstamiausių vaisių ir daržovių piešinius. Šiais darbeliais buvo papuoštos ugdymo įstaigos erdvės. Šventės metu vyko ir pamokėlė-viktorina, įvairių vaisių bei daržovių ragavimas, sulčių spaudimas.

Kitą dieną darželio mažieji ugdytiniai vyko į prekybos centrą. Kelionės metu vaikai apibendrino savo žinias, apžiūrėjo ten parduodamus vaisius ir daržoves. Prisiminė ne tik visiems gerai žinomų lietuviškų vaisių ir daržovių pavadinimus, bet ir mokėsi apie mūsų kraštui nebūdingus vitaminų nestokojančius sveikus gardumynus. Vaikai dalinosi savo patirtimi ir apibūdino koks kiekvieno iš jų pamatytų vaisių ir daržovių skonis.

Pedagogės džiaugiasi, kad „Šventė buvo labai linksma bei naudinga. Visi sužinojo daug naujo, kaip sveikai maitintis, saugoti sveikatą ir būti stipriais. Ragavo ir skanavo įvairių vaisių, daržovių. Išmoko spausti sultis. Sukūrė gražių piešinių. Tuo pačiu patyrė daug teigiamų emocijų“.

Su Panevėžio lopšelio – darželio „Pušynėlis“ renginių akimirkomis galite susipažinti mūsų galerijoje arba Facebook paskyroje.

Daugiau naujienų

Konkursas „Kaip ant mūsų stalo atkeliauja...“ – pasibaigė!

Lietuvos ugdymo įstaigos nuo vasario mėnesio iki gegužės 31 dienos dalyvavo VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros organizuotame respublikiniame pradinių klasių moksleivių, darželių ir...

Kaip ekologiški produktai tapo neatsiejama darželinukų kasdienybės dalimi: šiandien vietoj saldumynų patys renkasi daržoves

Visų tėvų prioritetas yra jų vaikų sveikata. Vis tik, darnus sveiko vaiko vystymasis neatsiejamas ir nuo jo mitybos – mažiesiems reikalingas visavertis maisto racionas, gausus vitaminų, mineralų ir...

Pratęsiamas respublikinis konkursas "Kaip ant mūsų stalo atkeliauja..."

Informuojame, kad VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros organizuojamas respublikinis pradinių klasių moksleivių, darželių ir lopšelių-darželių ugdytinių trumpalaikio projekto „Kaip ant mūsų...

Renginių kalendorius

Naudingos nuorodos