Naujienos

2019.09.17

Keliaujame, mokomės, išbandome ir ragaujame

Anykščių lopšelis – darželis „Žiogelis“ sėkmingai dalyvauja „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programoje“ nuo pat šios programos vykdymo pradžios. Prisidėdamos prie vaikų sveikos mitybos įpročių ugdymo, darželio mokytojos ugdymo įstaigoje organizuoja labai daug skirtingų renginių, parodų bei projektų. „Žiogelyje“ ne tik skirtingų grupių vaikai dalyvauja konkursuose, bet ir į vaikų veiklą aktyviai įtraukiami jų tėvai.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vita Čypienė papasakojo apie lopšelio-darželio vaikų išvykas pas ūkininkus. Tai didžiausio vaikų susidomėjimo sulaukusios pamokos. Ugdytiniai ne tik susipažino su obelų bei kitų vaismedžių auginimo ypatumais sode, bet sužinojo ir kaip atsiranda sultys: nuo vaisiaus nuskynimo iki natūralaus, skanaus gėrimo pagaminimo. Kitame ūkyje vaikai savo akimis pamatė iš kur atsiranda pienas: stebėjo melžiamas karves. 

Pasakodama apie kitas vaikams daug džiaugsmo suteikusias pamokėles, pavaduotoja nurodė, kad įdomiausios - „Morkų fiesta“ ir „Pas močiutę kaime“. Pirmojoje pamokoje vaikai mokėsi naudotis „stebuklinga mašina“, kuri daržoves supjaustė labai plonyčiais gabaliukais. Kadangi morkos buvo traškios, plonai pjaustytus gardėsius vaikai praminė sveikais morkų traškučiais. „Pas močiutę kaime“ – mokytojos Ritos su „Bitučių“ grupe vykdytas projektas, kurio metu vaikučiai susipažino su skirtingomis ūkininkų veiklomis. Labiausiai patikusi – sūrio spaudimas. Vaikams buvo labai smagu ir įdomu paragauti savo pačių spaustų sūrių!

Lopšelio – darželio „Žiogelis“ mokytojos taip pat rekomenduoja kartais, turint galimybę, atidaryti „Sveikuolių lauko kavinę“. Jų ugdytiniams patiko ne tik kartu su savo tėveliais sugalvoti ir paruošti sveikus patiekalus, bet ir tokius pietus pavalgyti lauke. Į lauką išnešti stalai „lūžo“ nuo gėrybių, kuriomis visi vaikai mandagiai vaišinosi, dalinosi receptais ir skonių įspūdžiais.

Darželyje vyksta ir daug kitų renginių, tokių kaip: ,,Gardžiausio pieno kokteilio“ konkursas, ,,Skaniausia mano daržovė ar vaisius“, ,,Mūsų šeimos mišrainės receptas“. Svarbiausia, kad veikla būtų aktyvi, vaikai galėtų patys paliesti, pažinti, patirti, išbandyti. Tada visiems smagu, o kartu su įspūdžiais gautos žinios išlieka atmintyje kur kas ilgiau.

Anykščių lopšelio – darželio „Žiogelis“ renginių ir pamokų akimirkas galite pamatyti mūsų nuotraukų galerijoje ar Facebook puslapyje.

Daugiau naujienų

Respublikinis pradinių klasių moksleivių, darželių ir lopšelių-darželių ugdytinių trumpalaikio projekto „Kaip ant mūsų stalo atkeliauja...“ konkursas

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja Respublikinį pradinių klasių moksleivių, darželių ir lopšelių-darželių ugdytinių trumpalaikio projekto „Kaip ant mūsų stalo...

„Augu sveikas ir stiprus“

Panevėžio lopšelis – darželis „Pušynėlis“ jau ne vienerius metus dalyvauja „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“...

Gausi vaisių ir daržovių puota

Lietingi orai ir netrukus ateisiantis šaltukas kartu su savimi atsineša ir grėsmes mūsų sveikatai. Juk dažniausiai peršalimo ligomis sergame rudenį ir žiemą. Vienas iš būdų apsisaugoti...

Renginių kalendorius

Naudingos nuorodos