Naujienos

2021.02.15

Knygos „Gerai daryk – maistą taupyk“ jau čia!

Ne vienerius metus visos „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje“ (toliau – Programa) dalyvaujančios ugdymo įstaigos buvo kviečiamos ugdyti pradinių klasių moksleivius sąmoningais piliečiais, gebančiais pasirinkti sveikatai palankius, ekologiškus, nacionalinės kokybės produktus: vaisius, daržoves, pieną ir jo gaminius. Šiais metais Programos vykdytojai kviečia daug dėmesio skirti maisto atliekų mažinimui.

Maisto švaistymas ir neatsakingas vartojimas yra aktuali pasaulinė problema. Beveik trečdalis viso pasaulyje pagaminto maisto prarandama ar išmetama. Nors maistas brangsta, mes vis labiau jo nevertiname dėl neįtikėtinos gausos, kuria anksčiau negalėjome džiaugtis. Kol dalis pasaulio gyvena maisto pertekliuje, kita dalis skursta ir negali pasidžiaugti net duonos kąsniu. Pasak Jose Graziano da Silva, FAO generalinio direktoriaus, „Vaikai turi suvokti pasaulinę maisto krizę, kad galėtų kurti kitokią pasaulio ateitį“.

Mokomasis rinkinys „Gerai daryk – maistą taupyk!“ buvo sukurtas būtent šiam tikslui. Šis leidinys – įvairiapusio, mokslu pagrįsto ir įtrauktimi paremto kūrybinio proceso, kuriame dalyvavo tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus atstovai, rezultatas. Tai atsakas nuolat augančiam visuomenės norui suprasti, kodėl susidaro toks didelis kiekis maisto atliekų ir kaip būtų galima šią problemą spręsti.

Todėl raginame parsisiųsti ir savo ugdymo procese aktyviai naudoti, lengvai pasaulio pažinimo pamokų ar klasės valandėlių metu integruojamas knygas „Gerai daryk – maistą taupyk!“.

„Gerai daryk – maistą taupyk!“ (vaikams nuo 5 iki 7 metų)
„Gerai daryk – maistą taupyk!“ (vaikams nuo 8 iki 9 metų)

Mokomąsias knygas apie maisto atliekų mažinimą pradinėms mokykloms anglų kalba išleido Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO). Vertimą į lietuvių kalbą užsakė VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („LITFOOD“) kartu su Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija (ŽŪM), vykdančios Europos Sąjungos finansinės paramos programą „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programa“.

Daugiau naujienų

Pasižvalgykite po ekologinį vaikų darželį – nustebsite kuo šie vaikai užsiima

2018-ieji metai Ukmergės vaikų darželiui – lopšeliui „Žiogelis“ buvo kupini iššūkių ir nežinomybės, nes būtent tada darželio direktorė Birutė Jucevičienė kartu su visa savo...

Vaikų draugystė su vaisiais ir daržovėmis atsiranda net žaidžiant stalo žaidimus

„Na, dar vieną morkytę“, „Suvalgyk bent agurko“, – tokie įkalbinėjimai prie stalo pažįstami ir tėvams, ir seneliams, ir net darželio auklėtojoms. Ne visi vaikai noriai valgo vaisius ir...

Maisto tinklaraštininkų šeima dalijasi tausiu receptu: sunaudosite šaldytuve užsigulėjusius likučius

Maisto švaistymo problema aktuali visame pasaulyje – žmonės perka daugiau, nei suvartoja, todėl į šiukšlių dėžes keliauja šaldytuve užsigulėję maisto produktai. Maisto...