Naujienos

2019.08.29

Žaisdami mokomės gyventi sveikai

Prieš prasidedant naujiems mokslo metams norime pasidžiaugti Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikų praėjusių metų žaismingomis pamokomis, kurios padėjo auklėtojos Liudmilos Lukaševič ugdytiniams atpažinti sveikus ir kenksmingus jų sveikatai produktus.

„Kodėl meškučiui skauda dantukai?“

Vaikai atvykę į mokyklą buvo nustebinti dviem stalais, nukrautais pačių įvairiausių skanumynų. Šalia viliojančių gardumynų sėdėjo liūdnas pliušinis meškiukas su skaudančiu pilvuku ir geliančiais dantukais. Vaikai turėjo apžiūrėti du stalus ir atrasti tuos skanumynus, kurių sergantysis meškiukas persivalgė, ir nurodyti, kuriuos skanėstus jis turėjo pasirinkti.

Mažyliams buvo labai smagu ne tik pasidalinti savo žiniomis su meškučiu, bet ir pamokyti jį kaip taisyklingai valytis dantis ir rūpintis savo sveikata. Auklėtojos teigimu, vaikai užduotį įveikė lengvai ir buvo kupini įspūdžių.

Sveikai gyventi yra smagu

„Sveikai gyventi yra smagu“ – tai Turmanto pagrindinės mokyklos šūkis. „Sveikatiados“ iššūkį priėmę ikimokyklinukai pažino daržoves ir jų skonius. Pagrindinio renginio metu vaikai pasipuošė kriaušių, ropių ir kitokių sodo gėrybių kaukėmis, mokėsi eilėraščių apie daržoves. Pats smagiausias žaidimas - užrištomis akimis atspėti, kokią gėrybę laiko rankose, ką ragauja.

Auklėtoja patvirtino, kad spalvingos daržovės ir vaisiai traukė mažuosius vis prieiti prie lėkštelės ir jų paskanauti. „Sveikatiados“ pabaigoje ikimokyklinukai su grupės auklėtoja iš vaisių ir daržovių padarė gražią parodą, kuria džiaugėsi ir mokyklos lankytojai.

Susipažinti su Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos renginių akimirkomis ir pasisemti įkvėpimo žaisti ir gyventi sveikai galite mūsų interneto svetainės galerijoje ar Facebook paskyroje.

Daugiau naujienų

Gausi vaisių ir daržovių puota

Lietingi orai ir netrukus ateisiantis šaltukas kartu su savimi atsineša ir grėsmes mūsų sveikatai. Juk dažniausiai peršalimo ligomis sergame rudenį ir žiemą. Vienas iš būdų apsisaugoti...

Linksma rudenio gėrybių šventė

Kol dar už lango švietė saulės spindulėliai, gamtosauginis komitetas spalio 25 dieną sukvietė Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos pradinių klasių mokinius į šventę „Jau atėjo...

Gaminame kartu: draugiškai ir linksmai

Šalčininkų lopšelis-darželis „Vyturėlis“, dalyvaudamas „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programoje, aktyviai ugdo vaikų...

Renginių kalendorius

Naudingos nuorodos