Naujienos

2019.08.29

Žaisdami mokomės gyventi sveikai

Prieš prasidedant naujiems mokslo metams norime pasidžiaugti Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikų praėjusių metų žaismingomis pamokomis, kurios padėjo auklėtojos Liudmilos Lukaševič ugdytiniams atpažinti sveikus ir kenksmingus jų sveikatai produktus.

„Kodėl meškučiui skauda dantukai?“

Vaikai atvykę į mokyklą buvo nustebinti dviem stalais, nukrautais pačių įvairiausių skanumynų. Šalia viliojančių gardumynų sėdėjo liūdnas pliušinis meškiukas su skaudančiu pilvuku ir geliančiais dantukais. Vaikai turėjo apžiūrėti du stalus ir atrasti tuos skanumynus, kurių sergantysis meškiukas persivalgė, ir nurodyti, kuriuos skanėstus jis turėjo pasirinkti.

Mažyliams buvo labai smagu ne tik pasidalinti savo žiniomis su meškučiu, bet ir pamokyti jį kaip taisyklingai valytis dantis ir rūpintis savo sveikata. Auklėtojos teigimu, vaikai užduotį įveikė lengvai ir buvo kupini įspūdžių.

Sveikai gyventi yra smagu

„Sveikai gyventi yra smagu“ – tai Turmanto pagrindinės mokyklos šūkis. „Sveikatiados“ iššūkį priėmę ikimokyklinukai pažino daržoves ir jų skonius. Pagrindinio renginio metu vaikai pasipuošė kriaušių, ropių ir kitokių sodo gėrybių kaukėmis, mokėsi eilėraščių apie daržoves. Pats smagiausias žaidimas - užrištomis akimis atspėti, kokią gėrybę laiko rankose, ką ragauja.

Auklėtoja patvirtino, kad spalvingos daržovės ir vaisiai traukė mažuosius vis prieiti prie lėkštelės ir jų paskanauti. „Sveikatiados“ pabaigoje ikimokyklinukai su grupės auklėtoja iš vaisių ir daržovių padarė gražią parodą, kuria džiaugėsi ir mokyklos lankytojai.

Susipažinti su Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos renginių akimirkomis ir pasisemti įkvėpimo žaisti ir gyventi sveikai galite mūsų interneto svetainės galerijoje ar Facebook paskyroje.

Daugiau naujienų

Skelbiama „Gerai daryk – maistą taupyk“ viktorina!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija vykdo "Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą" bei...

Knygos „Gerai daryk – maistą taupyk“ jau čia!

Ne vienerius metus visos „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje“ (toliau – Programa) dalyvaujančios ugdymo įstaigos buvo kviečiamos ugdyti pradinių klasių...

Kartu kurkime mokyklas be maisto atliekų

Švaistomas ar kitais būdais prarandamas maistas yra milžiniška pasaulinė problema, t. y. trečdalis visų pasaulyje pagaminamų maisto produktų nėra panaudojamas pagal paskirtį, o tai reiškia, kad...