Naujienos

2019.06.21

„Žalioji klasė“ – indėlis ir į sveikesnę mitybą

Tam, kad vaikai geriau suprastų sveikos mitybos naudą, suvoktų pagrindinius principus ir iš arčiau susipažintų su maisto gamyba, stengiasi ne tik tėvai, bet ir mokytojai ar auklėtojai. Skirtingose įstaigose randama pačių įvairiausių sprendimų, vienas iš jų – „Žalioji klasė“, kur vaikai susipažįsta su augalais, jų auginimu, o taip pat ir panaudojimu maisto gamybai.

Augina patys

Nemenčinės Gedimino gimnazijos pradinių klasių mokiniai „Žalioje klasėje“ dirba visus metus. Iš pradžių jie savo klasėse į vazonėlius sodina sėklas ir augina daigelius. Kas į savo vazonėlį įkiša ridiko, kas agurko ar moliūgo sėklytę, kiti daigina gėles ar prieskoninius augalus.

Iki pavasario pabaigos sėklytės vazonėliuose „gyvena“ pradinukų klasėse, vėliau „išsikrausto“ į gimnazijos kiemą, kur jiems įrengtos specialios lysvės. Mokytojai pasakoja, jog kasmet lysvių vis daugėja, kiekvienais metais jose auga skirtingi augalai. Šiemet lysvėse jau puikavosi daugiamečiai, dar pernai pasodinti augalai – mėtos, čiobreliai, ramunėlės, savo eilės dar laukia šių metų sodinukai.

Kiekvienas vaikas „Žaliojoje klasėje“ turi savo augaliuką, kuriuo rūpinasi, jį pasirenka pagal savo norą. Pernai lysvėse augo ne tik vaistažolės ar prieskoninės žolės, bet ir moliūgas.

Panaudoja per darbų pamokas

Mokytojos džiaugiasi, kad viskas, kas užauga „Žaliojoje klasėje“, būna panaudojama. Per darbų pamoką vaikai, gamindami maistą, panaudojo daržoves, prieskonines žoleles bei vaistažoles. Žolelėmis vaikai taip pat gardino vandenį, o likusias nešėsi namo, norėdami pradžiuginti tėvelius. Iš „Žaliosios klasės“ lysvėse užaugusio moliūgo kartu su darbų mokytoja buvo išvirta uogienė.

Mokytojos pasakoja, jog vaikai, savo rankomis užauginę prieskonius ar daržoves, visai kitaip vertina iš jų pagamintą maistą. Net vanduo, pagardintas žolelėmis, kur kas skanesnis nei įprastas.

Nemenčinės Gedimino gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurga Stankevičienė užsiminė, kad „Žalioji klasė“ greitai turės ir savo vietą gimnazijos kieme, kur gryname ore bus galima dirbti per pamokas. Tokiu būdu siekiama vaikams visą informaciją apie aplinkos apsaugą, sveiką gyvenseną pateikti kuo įvairiau, patraukliau, su visais įmanomais pavyzdžiais. „Žaliojoje klasėje“ dirbančios mokytojos taip pat pripažino, kad svajoja apie savo šiltnamį, kuriame su vaikais galėtų auginti augalus.

Apsilankykite mūsų galerijoje pamatyti daugiau nuotraukų iš Nemenčinės Gedimino gimnazijos sodo!

Daugiau naujienų

Skelbiama „Gerai daryk – maistą taupyk“ viktorina!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija vykdo "Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą" bei...

Knygos „Gerai daryk – maistą taupyk“ jau čia!

Ne vienerius metus visos „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje“ (toliau – Programa) dalyvaujančios ugdymo įstaigos buvo kviečiamos ugdyti pradinių klasių...

Kartu kurkime mokyklas be maisto atliekų

Švaistomas ar kitais būdais prarandamas maistas yra milžiniška pasaulinė problema, t. y. trečdalis visų pasaulyje pagaminamų maisto produktų nėra panaudojamas pagal paskirtį, o tai reiškia, kad...